Gdzie spędzisz ferie?

ZAGŁOSUJWYNIKI
Logo BIP

Jesteś tu: » Strona główna » Gminny Turnieju Wiedzy "Ksiądz prałat, Wacław Bliziński - kapłan, społecznik, polityk."

7 stycznia 2014 roku troje uczniów naszej szkoły: Karolina Kraus (VIB), Krzysztof Wawrzyniak (VB) i Mateusz Tułacz (VIB) wzięło udział w Gminnym Turnieju Wiedzy zatytułowanym: "Ksiądz prałat, Wacław Bliziński - kapłan, społecznik, polityk."

Organizatorem turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie. W jury turniejowym zasiadali: Pan Tadeusz Trzciński oraz ks. dr Sławomir Kęszka. Autorem pytań i prowadzącym w jednej osobie był Pan Stefan Ferenc. Turniej rozgrywany był w trzech grupach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoła średnia i składał się z trzech etapów. W pierwszym etapie każdy uczestnik musiał odpowiedzieć przynajmniej na jedno pytanie, aby móc zakwalifikować się do etapu drugiego. Drugi i trzeci etap rozgrywany był na zasadach lubianego teleturnieju telewizyjnego "Jeden z dziesięciu". Do trzeciego etapu trafiali najlepsi uczestnicy turnieju.

Nasi uczniowie odnieśli sukces. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajęła Karolina Kraus z klasy VIB, a III miejsce zajął Krzysztof Wawrzyniak z klasy VB. Serdecznie gratulujemy im tego sukcesu i życzymy następnych.

Opracował:

Grzegorz Gruszka