Gdzie spędzisz ferie?

ZAGŁOSUJWYNIKI

VII Powiatowy Konkurs Recytatorski - etap gminny

Jesteś tu: » Strona główna » VII Powiatowy Konkurs Recytatorski - etap gminny

W dniu 30 maja 2012 roku w pomieszczeniach Gminnej Biblioteki Publicznej w Liskowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I - III.

W konkursie  brali udział uczniowie z czterech szkół podstawowych.

Naszą szkołę reprezentowali:

Aleksandra Górska - kl. Ia ("Telefon od wuja Leona" Tomasz Plebański)

Natalia Jakubasz - kl. Ib ("Na straganie" Jan Brzechwa)

Miłosz Trzciński - kl. II ("Auto taty" Włodzimierz Gajda)

Konrad Ławniczak - kl. IIIa ("Żuraw i czapla" Jan Brzechwa)

Mateusz Orczykowski - kl. IIIb ("Wiosenne porządki" Jan Brzechwa)

Celem konkursu była popularyzacja poezji wśród dzieci, rozwijanie wrażliwości poetyckiej u uczniów, budzenie i rozwijanie zdolności recytatorskich oraz wyzwalanie aktywności twórczej.

Konkurs rozpoczął się o godz. 9.00. Uczestnicy występowali w trzech kategoriach wiekowych (kl. I, kl. II, kl. III). Komisja konkursowa wyłoniła w każdej kategorii zwycięzców, którzy wezmą udział w VII Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Odbędzie się on              13 czerwca 2012r. w Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu.

W kategoriach klas pierwszych i drugich I miejsca otrzymały uczennice Szkoły Podstawowej w Strzałkowie.

Najlepszym recytatorem wśród uczniów klas trzecich okazał się nasz uczeń - Konrad Ławniczak i to on będzie reprezentował naszą szkołę na konkursie powiatowym.

W nagrodę za I miejsce otrzymał nagrodę książkową i pamiątkowy puchar.

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami książkowymi.

Koradowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Wojciechowska

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2012"

Mentor YDP Entelo